ZAMED
Aparatura medyczna i sprzęt dla fizykoterapii i rehabilitacji.
Dostawy, montaż, serwis.
78-100 Kołobrzeg
ul. Szpitalna 2B/1
tel/fax 094 35-227-26
serwis@zamed.pl 
 

Kliknij aby powiększyć Aparat do magnetostymulacji DORMISAN FORTE PLUS

Mata do terapii pulsującym i wędrującym polem magnetycznym
niskiej częstotliwości.

Gwarancja: 2 lataPulsujące pole magnetyczne.
Pulsujące pole magnetyczne jest naturalną biofizyczną metodą, która polega na oddziaływaniu za pomocą bardzo słabych impulsów elektromagnetycznych na każdą pojedynczą komórkę naszego ciała. Moc pola magnetycznego i jego terapeutyczne działanie były znane już w starożytności. Już przed 5 tysiącami lat Egipcjanie używali magnesów w leczeniu ciężkich chorób. Nasza egzystencja jest uzależniona od pola magnetycznego Ziemi, co w końcu zostało dobitnie potwierdzone dzięki podróżom kosmicznym. Pierwsi rosyjscy i amerykańscy astronauci wracali z kosmosu ze znacznym uszczerbkiem zdrowia, do momentu aż medycyna wykazała, iż przyczyną tego stanu był brak oddziaływania pola magnetycznego w kapsułach kosmicznych. Dopiero dzięki zastosowaniu sztucznego pola magnetycznego w kapsułach kosmicznych stały się możliwe dłuższe pobyty ludzi w kosmosie.

Jak działa pulsujące pole magnetyczne biologicznie.
Pole magnetyczne wpływa na organizm bioenergetycznie . Przenika ono całkowicie do ciała, względnie do każdej komórki. Pole magnetyczne oddziaływuje na jony w komórkach, które są wówczas poruszane w takt przepływającego przez nie pulsującego pola magnetycznego, co z kolei prowadzi do wyrównania elektrycznej różnicy potencjałów pomiędzy wewnętrznymi a zewnętrznymi ściankami komórki. Ten dynamiczny, magnetyczny wpływ pola magnetycznego poprawia dopływ tlenu i wymianę energetyczną. Bezpośrednim tego skutkiem jest poprawa dokrwienia tkanki organicznej. Zdrowe komórki zachowują napięcie membrany komórek poprzez aktywną wymianę jonów.

Pulsujące pole magnetyczne posiada następujące zalety:

  • Powoduje ogólną poprawę samopoczucia, odprężenie i lepszy sen poprzez tworzenie własnego hormonu snu - melatoniny
  • Pobudza przemianę materii, poprawie ulega przyjmowanie substancji odżywczych i wydalanie niestrawionych resztek pokarmowych
  • Poprawia dopływ tlenu do krwi
  • Powoduje wzmocnienie odporności własnej organizmu i regenerację całego ciała
  • Zwiększa zdolność do koncentracji
  • Zwiększa witalność
  • Wzmacnia budowę kości
  • Harmonizuje wegetatywny system nerwowy
  • Powoduje ogólną poprawę samopoczucia
  • Podnosi jakość życia

Zastosowania.
Dzięki pulsującemu polu magnetycznemu można znowu osiągnąć zdrowotną równowagę i naturalną harmonię pracy wszystkich ukladow w naszym organizmie.Nasz bioenergetyczny poziom podnosi się i nasze naturalne siły samoobrone rosną. Przez pole magnetyczne komórki zaczynają pracować we właściwej częstotliwości. Organizm nie jest przy tym w żaden sposób obciążony. To jest naturalna, biologiczna metoda, bez żadnych skutków ubocznych. Istnieje także możliwość stosowania naszego systemu podczas snu. Ustawia się wówczas bardzo niską częstotliwość (1 - 3 Hz), która ma za zadanie uspokajająco wspomagać pracę serca oraz układu oddechowego.

UWAGA: Nie używać przy: rozrusznikach serca, schorzeniach nerwowych, ciąży, cukrzycy i Epilepsji, TBC Tuberculoza i stanów podwyższonej gorączki.

Dostępne modele:
Nr katalogowy Model
03.906.002 Magno-Activo Dormisan Forte Plus


Cennik.

(C) 2004 - 2005 ZAMED Wszelkie prawa zastrzeżone. Project & design: Ryszard Kostałkowicz